2019 pistetaulukko ja näyttelytulokset

PISTETAULUKKO (Vuoden 2019 Shih Tzu kilpailu)

Aikuiset

sijaNimipisteet yht.
1.Ch Jo-Kin’s Second Seduction9111710171175 (6/8)
2.Ch Ta Maria Sugar Rush13101118101072 (6/8)
3.Ch Camelle Jean Genie 914151110867 (6/13)
4.Ch Art Made Paul Newman 1989991165 (6/12)
5.Jo-Kin’s Forget The Brain Use The Hair 129910101565 (6/18)
6.Jo-Kin’s What A Smartie Pants1699891061 (6/13)
7.Ch Besamano’s Fancy Mee At Camelle 9189106658 (6/12)
8.Ch Fly Fly Hanky Panky111110810757 (6/17)
Ch Fly Fly Honky Tonk Woman10109991057 (6/17)
10.Ch Jo-Kin’s Wag That Ducktail107710101256 (6/11)
11.Ch Ta Maria Athos1061078950 (6/7)
12.Jo-Kin’s My Riesen To Living810887849 (6/21)
13. Ch Red-Deego Dragon’s Red Diamond 79869746 (6/9)
14.Ch Jo-Kin’s Kiss Me Close787710746 (6/10)
15.Ch Ta Maria Arabella96877845 (5/8)
16. Tellenmussukat Joulusatu Spookies 98856541 (6/11)
17.Ch Ta Maria Maxwell Smart8891540 (4/4)
18.Ch Ta Maria Aurelia12105936 (4/4)
19.Ch Heidiway’s All In Love64597536 (6/9)
20.Ch Heidiway’s Bright Boy7588735 (5/8)
21.Ch Dolha’s A Step Back In Time 46351634 (5/8)
22.Red-Deego Dragon Goddess66593534 (6/8)
23. Ch Jo-Kin’s All I Ever Wanted 878932 (4/8)
24.Ch Pom4You & Artelino Secret Seven9556732 (5/8)
25.Camelle Jolly Good Fellow651627 (3/4)
26.Ch Jo-Kin’s Vodka Aston Martini108927 (3/8)
27.Red-Deego Gilding Dragon 3108526 (4/6)
28.
Tellenmussukat Tähti Taivaan Hulda69924 (3/7)
29.Ch Adore Charm Beside555722 (4/9)
30.Ch Thaisu Made For Camelle 61420 (2/6)
31.Ch Minlis Madeleine74920 (3/6)
32. Tellenmussukat Joulun Sydän Oskar 85619 (3/9)
33.Ch Ta Maria Bonfire Heart56718 (3/7)
34.Jo-Kin’s Bitch Better Have My Money8816 (2/5)
35.Parsialan Rockin Oh Baby Doll6814 (2/2)
36.Kuminaaman Amazing Gem Treasure6814 (2/5)
37.Ch Camelle Cinnamon Touch7613 (2/3)
38.Hector6612 (2/5)
39.Jo-Kin’s Darth Vader Is Not My Father6612 (2/8)
40.Ch Ta Maria Fantasy Fullfilled1111 (1/2)
41.Tellenmussukat Tähti Taivaan Helinä7310 (2/4)
42.Il Pericolos Tender Love4610 (2/5)
43.Ta Maria Anastasia88 (1/1)
Thunderclap Cinderella88 (1/1)
45.Ch Lashalimar Cracker Jax88 (1/2)
46.Ch Camelle Hope And Glory 538 (2/4)
47.Ch Popeye’s Porthos77 (1/1)
48.Ch Zyss Rainbow Pot Of Gold77 (1/3)
49.Ch Anmar Dolly77 (1/4)
50.Ch Zyss Cloverleaf Hip Hop437 (2/4)
51.Besamano’s Pretty As Painting66 (1/1)
52.Ch Ta Maria Sapphire66 (1/5)
53.Heidiway’s Beauty Princess66 (1/7)
54.Heidiway’s Blaze Of Gold55 (1/1)
Ta Maria Supergirl55 (1/1)
56.Jo-Kin’s Smack My Bitch Up55 (1/3)
57.Il Pericolos First Love55 (1/8)
58.Jo-Kin’s It’s Tea A’Clock44 (1/4)
59.Kleopatra-Glorija Kolibrio Palikuonis44 (1/8)
60.Ch Kim-Ono’s Zinnie Stardust22 (1/1)
Artelino Little Gem– (0/1)
Besamano’s Stop And Stare– (0/1)
Ch Camelle Cacao Bo Beany– (0/2)
Camelle Heartbreaker– (0/1)
Hubert– (0/3)
Ch Il Pericolos King John– (0/1)
Jo-Kin’s Boss As Bitch– (0/1)
Jo-Kin’s Go Ahead Make My Hair– (0/2)
Jo-Kin’s I Believe In Fairies– (0/1)
Jo-Kin’s Mitä Sä Huutelet– (0/1)
Ch Jo-Kin’s Shaken Not Stirred– (0/1)
Jo-Kin’s She Thinks She’s Made Of Candy– (0/5)
Kuminaaman I Found Lost Gem Treasure– (0/2)
Lucott Picturesque– (0/1)
Red-Deego Dragon Diva– (0/5)
Ch San Fun Valid Vision– (0/1)
Shen De Lux Aquarelle– (0/1)
Thunderclap Jasper– (0/1)
Thunderclap Only Love– (0/1)
Tutucin Meant To Be At Lovelion’s– (0/2)
Winla’s Little Yering– (0/1)
Zyss Cloverleaf Jive– (0/1)
Zyss Frozen Red Divine– (0/1)
Ch Zyss Zecret Holy Gift– (0/1)
Zyss Zecret Night Panther– (0/1)

Pennut

sijaNimipisteet yht.
1.Red-Deego Celestian Dragon1511834 (3/4)
2.Jo-Kin’s Bitch Better Have My Money10131033 (3/4)
Red-Deego Dragon Blood1410933 (3/4)
4.Jo-Kin’s Boss Ass Bitch6161032 (3/4)
5.Tellenmussukat Taikayön Suloinen Stina 138829 (3/4)
6.Jo-Kin’s What A Smartie Pants881127 (3/4)
7.Kuminaaman Amazing Gem Treasure81018 (2/2)
Kuminaaman I Found Lost Gem Treasure10818 (2/2)
9.Jo-Kin’s My Riesen To Living61117 (2/3)
10.Thunderclap Sophie1616 (1/1)
11.Red-Deego Gilding Dragon1515 (1/1)
12.Tutucin Meant To Be At Lovelion’s99 (1/1)

Veteraanit

sijaNimipisteet yht.
1.Ch Jo-Kin’s Kiss Me Close131114111463 (5/10)
2.Ch Besamano’s Fancy Mee At Camelle 101115111461 (5/12)
3.Ch Heidiway’s All In Love107771041 (5/9)
4.Ch Anmar Dolly10151035 (3/3)
5.Ch Lashalimar Cracker Jax101323 (2/2)
6.Ch San Fun Valid Vision1616 (1/1)
7.Ch Ta Maria Aurelia1111 (1/1)
8.Ch Popeye’s Porthos77 (1/1)

Kasvattajat

sijaNimiklk1k2k3k4k5pisteet yht.
1.Jo-Kin’s1427565615649142+306=448
2.Ta Maria60725045403660+243=303
3.Camelle15672713815+115=130
4.Red-Deego1446342614+106=120
5.Heidiway’s1036356510+82=92
6.Zyss770+14=14

Pistetaulukon päivitys/ Jäsensihteeri Sari Wikström (sarijohanna.wikstrom (at) gmail.com) Ilmoitathan, jos huomaat virheitä tai puutteita.


NÄYTTELYTULOKSET

13.1.2019 Kajaani KV
13.1.2019 Lahti Ry
19.1.2019 Turku KV
3.2.2019 Helsinki Pe
3.2.2019 Parkano Ry
9.2.2019 Kauhava Ry
23.2.2019 Nurmes Ry
2.3.2019 Joensuu KV
3.3.2019 Joensuu Nord
3.3.2019 Pello Ry
24.3.2019 Turku KV
31.3.2019 Lahti KV
13.4.2019 Vaasa KV
21.4.2019 Imatra NORD
27.4.2019 Hämeenlinna PE
27.4.2019 Ruovesi Ry
28.4.2019 Kankaanpää Ry
28.4.2019 Nurmijärvi Erikoisnäyttely
1.5.2019 Lahti Ry
4.5.2019 Tampere NORD
5.5.2019 Tampere KV
11.5.2019 Iisalmi NORD
11.5.2019 Pöytyä Ry
12.5.2019 Helsinki KV
19.5.2019 Rauma
19.5.2019 Varkaus Ry
26.5.2019 Hamina NORD
30.5.2019 Kangasniemi Ry
8.6.2019 Helsinki Ry
8.6.2019 Pieksämäki Ry
8.6.2019 Rovaniemi KV
9.6.2019 Hämeenlinna Ry
15.6.2019 Turku Ry
15.6.2019 Jämsä
16.6.2019 Tampere Ry
30.6.2019 Raasepori
6.7.2019 Tuusula NORD
7.7.2019 Tuusniemi Ry
7.7.2019 Orivesi
13.7.2019 Mikkeli
13.7.2019 Oulu NORD
14.7.2019 Oulu KV
19.7.2019 Kalajoki Ry
20.7.2019 Hyvinkää
20.7.2019 Kalajoki KV
21.7.2019 Kemi
27.7.2019 Pori KV
28.7.2019 Espoo
4.8.2019 Kuopio KV
10.8.2019 Kotka KV
17.8.2019 Kouvola
18.8.2019 Heinola
18.8.2019 Kajaani Ry
24.8.2019 Kyrö Ry
25.8.2019 Helsinki Ry
31.8.2019 Riihimäki NORD
1.9.2019 Riihimäki KV
7.9.2019 Siikajoki Ry
8.9.2019 Helsinki NORD
15.9.2019 Porvoo
15.9.2019 Muurame Ry
22.9.2019 Club Show
28.9.2019 Eckerö KV
5.10.2019 Hämeenlinna Ry
6.10.2019 Hämeenlinna Ry
27.10.2019 Seinäjoki KV
27.10.2019 Lahti Pe
9.11.2019 Jyväskylä NORD
10.11.2019 Jyväskylä KV
.
.
.

Aikuinen 
* kilpailee juniori- /nuorten- /avoin- /valio- tai veteraaniluokassa
* 6 parasta tulosta huomioidaan
* koira on suomalaisomistuksessa
* pisteitä saavat vain SA :lla palkitut
* omistaja on Shih Tzu r.y.;n jäsen
* lisäpisteet koiramääristä, jotka kilpailevat juniori- /nuorten- / avoin- /valio- tai veteraaniluokassa alla olevan taulukon mukaisesti.
Lisäpisteet
6-10 koiraa 1
11-15 koiraa 2
16-20 koiraa 3
21-25 koiraa 4
26-30 koiraa 5
31-35 koiraa 6 jne.. 
Pistetaulukko
sijoitus 
KR/RY KV/NORD Erik./Club Show   
ROP 6 9 12
VSP 5 8 11
PU/PN2 4 7 10
PU/PN3 3 6 9
PU/PN4 2 5 8
Pentu 
* kilpailee pentuluokassa
* 3 parasta tulosta huomioidaan
* omistaja on Shih Tzu r.y.;n jäsen
* lisäpisteitä tulee pentuluokkaan osallistuneiden rodun edustajien lukumäärän mukainen määrä (esim. 5 pentua paikalla = 5 lisäpistettä)
* epävirallisista pentunäyttelyistä tulee olla kopio arvostelusta
* ei kirjallisia arvosteluja ei huomioida
Pistetaulukko
sijoitus 
KR/RY KV/NORD Erik./Club Show   
ROP -pentu 7 9 12
VSP -pentu 6 8 11
KP/1 pentu 5 7 10
KP/2 pentu 4 6 9
KP/3 pentu 3 5 8
KP/4 pentu 2 4 7
Veteraani 
* kilpailee veteraaniluokassa
* 5 parasta tulosta huomioidaan
* omistaja on Shih Tzu r.y.;n jäsen
* lisäpisteitä tulee veteraaniluokkaan osallistuneiden rodun edustajien lukumäärän mukainen määrä (esim. 5 veteraania paikalla = 5 lisäpistettä)
* pisteet lasketaan veteraaniluokan sijoitusten mukaan
* pisteitä saavat vain ERI :lla ja Club Showssa KP:lla palkitut
* ryhmäkilpailu tulokset jätetään huomioimatta
Pistetaulukko
sijoitus 
KR/RY KV/NORD Erik./ Club Show   
ROP-vet 6 9 12
VSP-vet 5 8 11
ERI/2 vet 4 7 10
ERI/3 vet 3 6 9
ERI/4 vet 2 5 8
Kasvattaja
* kilpailuun voi osallistua suomalainen shih tzu -kasvattaja, joka on Shih Tzu r.y.;n jäsen.
* kilpailuvuonna hänen tulee esittää vähintään yksi (1) kasvattajaryhmä virallisessa näyttelyssä. 
* mukaan lasketaan enintään viiden (5) Suomessa asuvan kasvatin tulos. Pisteet lasketaan Vuoden Shih Tzu -kilpailun pistetaulukon mukaan (aikuiset). 
* pisteet ja lisäpisteet saa esitetyistä kasvattajaluokista viereisen taulukon mukaan.
Pistetaulukko
sijoitus 
Erik./Club show Muut näyttelyt
ROP 1 ryhmä 15 10
ROP 2 ryhmä 14 9
ROP 3 ryhmä 13 8
ROP 4 ryhmä 12 7
BIS 1 ryhmä5 lisäp.5 lisäp.
BIS 2 ryhmä4 lisäp.4 lisäp.
BIS 3 ryhmä3 lisäp.3 lisäp.
BIS 4 ryhmä2 lisäp.2 lisäp.