2022 pistetaulukko ja näyttelytulokset

PISTETAULUKKO (Vuoden 2022 Shih Tzu kilpailu)

Tilanne 21.11.2022 14.04

Aikuiset urokset

sijaNimi    pisteet yht.
1.Ch THAISU PLAY WITH CAMELLE171010716666 (6/12)
2.Ch JO-KIN’S MY RIESEN TO LIVING1410998858 (6/14)
3.Ch JO-KIN’S ALL I EVER WANTED1698351556 (6/6)
4.Ch JO-KIN’S WHAT A SMARTIE PANTS9971210754 (6/14)
5.Ch JO-KIN’S WAG THAT DUCKTAIL159977552 (6/17)
6.JO-KIN’S NAME SO NICE YOU SAY IT TWICE777137950 (6/15)
7.Ch TUTUCIN MEANT TO BE AT LOVELION’S1110747443 (6/8)
8.TA MARIA SUGAR’N SPICE1475834 (4/6)
9.JO-KIN’S DON’T TOOT MY FLUTE92661033 (5/8)
10.Ch CAMELLE CACAO BO BEANY58555533 (6/8)
11.Ch POM4YOU & ARTELINO SECRET SEVEN56554833 (6/13)
12.Ch CAMELLE HOPE AND GLORY6357526 (5/5)
13.Ch SPOOKIES FAST AND FURRYOUS TORETTO684725 (4/7)
14.TA MARIA ALWAYS TIME FOR SPARKLING45443424 (6/8)
15.LAC-ME’S FABULOUS SPOOKIES @ NUBOS98522 (3/9)
16.THUNDERCLAP ECHO OF THE WIND564520 (4/8)
17.SPOOKIES IN LUKE SKYWALKERS DREAMS935320 (4/14)
18.JO-KIN’S I’M NOT FAT I’M FLUFFY51116 (2/4)
19.THUNDERCLAP HEART OF HAPPINESS44416 (3/4)
20.Ch SPOOKIES NEW KID IN TOWN6713 (2/5)
21.Ch HEIDIWAY’S BRIGHT BOY1111 (1/1)
22.FINN PIP FROM HEARMEAN5611 (2/3)
23.RED-DEEGO VICTORIOUS DRAGON7310 (2/5)
24.Ch JO-KIN’S VODKA ASTON MARTINI639 (2/3)
25.Ch JO-KIN’S SMACK MY BITCH UP88 (1/4)
26.CAMELLE ROCK THE BLUES AWAY66 (2/2)
27.SPOOKIES DARK KNIGHT DREAM224 (2/3)
28SPOOKIES HEARTOFHOPE BY TELLENMUSSUKAT33 (1/3)
29.Ch REANALIS IT’S ALL GOODMAN22 (1/1)
30.SPOOKIES IKI-IHANA VILJO VON VIPELIUS22 (1/4)
CAMELLE ROBBIE BURNS– (0/1)
Ch IL PERICOLOS TENDER LOVE– (0/1)
KUMINAAMAN I FOUND LOST GEM TREASURE– (0/4)
SPOOKIES DREAMING OF JACK SPARROW– (0/1)
SPOOKIES HEARTOFHOPE BY TELLENMUSSUKAT– (0/1)
ZYSS MISTER OLD FASHIONED LOVER BOY– (0/2)

Aikuiset nartut

sijaNimi     pisteet yht.
1.Ch JO-KIN’S FORGET THE BRAIN USE THE HAIR1891710111176 (6/14)
2.Ch JO-KIN’S BOSS ASS BITCH915101510968 (6/15)
3.Ch JO-KIN’S SECOND SEDUCTION816111111966 (6/14)
4.Ch SPOOKIES TOO BUSY BEING FABULOUS89978950 (6/8)
5.Ch CAMELLE JEAN GENIE641411944 (5/5)
6.SPOOKIES MAINLY IN HEART FOR CAMELLE145746743 (6/8)
7.Ch TA MARIA ARABELLA89101037 (4/5)
8.Ch FLY FLY HONKY TONK WOMAN8107530 (4/4)
9.JO-KIN’S CAN’T READ WITHOUT MY LIPSTICK4738830 (5/7)
10.Ch LAC-ME’S MOLINA4673626 (5/5)
11.Ch TELLENMUSSUKAT TAIKAYÖN SULOINEN STINA75625 (4/5)
12.Ch RED-DEEGO GLASS DRAGON756523 (4/5)
13.JO-KIN’S IT’S TEA A’CLOCK551323 (3/9)
14.Ch TELLENMUSSUKAT TÄHTI TAIVAAN HELINÄ345517 (4/8)
15.Ch TA MARIA BONFIRE HEART55515 (3/5)
16.Ch DOLHA’S A STEP BACK IN TIME56314 (3/3)
17.Ch SPOOKIES IT’S YOUR WORLD NOW7613 (2/9)
18.Ch TELLENMUSSUKAT TÄHTI TAIVAAN HULDA7512 (2/3)
19.Ch JO-KIN’S UNWRITTEN HEART SONG5712 (2/6)
20.Ch TA MARIA ANASTASIA5611 (2/2)
21.Ch TELLENMUSSUKAT JOULUSATU SPOOKIES5611 (2/3)
22.DIVA LASINIU PILIAKALNIS43211 (3/5)
23.Ch IL PERICOLOS FIRST LOVE4610 (2/2)
24.JO-KIN’S EENY MEENY MINY MOE99 (1/1)
25.TA MARIA ALWAYS OVER BUBBLING88 (1/2)
26.SPOOKIES IKI-IHANA HIPPA TEPPANA448 (2/6)
27.Ch TA MARIA SAPPHIRE66 (1/1)
THUNDERCLAP HEART OF LOVE66 (1/1)
28.JO-KIN’S JUST SMILE AND WAVE BOYS44 (1/6)
BOX-FANTASTIC’S DINA– (0/1)
JO-KIN’S THE HAIR STRIKES BACK    – (0/2)
PARSIALAN LADY MADONNA– (0/4)
SPOOKIES HEARTOFGOLD BY TELLENMUSSUKAT– (0/4)
THUNDERCLAP ECHO OF THE DREAMS– (0/1)
ZYSS MOON’S DIVINE GIFT– (0/1)
ZYSS MISS CRAZY THING CALLED LOVE– (0/2)

Pennut

sijaNimi     pisteet yht.
1.CAMELLE ROBBIE BURNS11121511111373 (6/9)
2.JO-KIN’S CAN’T READ WITHOUT MY LIPSTICK10111111151472 (6/6)
3.JO-KIN’S DON’T TOOT MY FLUTE11121212131171 (6/7)
4.CAMELLE ROCK THE BLUES AWAY1611101081671 (6/9)
5.SPOOKIES IKI-IHANA VILJO VON VIPELIUS1281012121266 (6/6)
6.SPOOKIES IKI-IHANA HIPPA TEPPANA8101088852 (6/6)
7.JO-KIN’S EENY MEENY MINY MOE131730 (2/2)
8.MISS BELUND’S YUNG-POWER SOMETHIN IN YOUR EYZ121224 (2/2)
9.POLAR FUSION ITCHI MY LOVE1616 (2/2)
10.JO-KIN’S PETER PETER PUMPKIN EATER10515 (2/3)
12.BEEZ’N ROCK LADY IN BLACK1414 (1/1)
13.POLAR FUSION ISLE OF LOVE1313 (1/1)
13.LUCOTT MAGNIFIQUE1111 (1/1)
14.ZYSS MISS CRAZY THING CALLED LOVE99 (1/1)
15.THUNDERCLAP HEART OF HAPPINESS88 (1/1)
THUNDERCLAP HUG ME PLEASE– (0/1)

Vuoden juniori

sijaNimi     pisteet yht.
1.JO-KIN’S NAME SO NICE YOU SAY IT TWICE23122015121193 (6/15)
2.JO-KIN’S CAN’T READ WITHOUT MY LIPSTICK7111121111475 (6/7)
3.SPOOKIES MAINLY IN HEART FOR CAMELLE25811681068 (6/8)
4.JO-KIN’S DON’T TOOT MY FLUTE13610131254 (5/7)
5.DIVA LASINIU PILIAKALNIS2286844 (4/5)
6.TA MARIA ALWAYS TIME FOR SPARKLING127667644 (6/8)
7.RED-DEEGO VICTORIOUS DRAGON122436 (2/2)
RED-DEEGO GLASS DRAGON132336 (2/2)
9.THUNDERCLAP HEART OF HAPPINESS97733 (3/4)
10.THUNDERCLAP ECHO OF THE WIND7109733 (4/6)
11.SPOOKIES IKI-IHANA HIPPA TEPPANA671831 (3/6)
12.JO-KIN’S JUST SMILE AND WAVE BOYS81927 (2/6)
13.SPOOKIES IKI-IHANA VILJO VON VIPELIUS71926 (2/4)
14CAMELLE ROCK THE BLUES AWAY111021 (2/2)
15.TA MARIA ALWAYS OVER BUBBLING1212 (1/2)
16.JO-KIN’S EENY MEENY MINY MOE1111 (1/1)
17.CAMELLE ROBBIE BURNS99 (1/1)
18.THUNDERCLAP HEART OF LOVE88 (1/1)
19.SPOOKIES HEARTOFHOPE BY TELLENMUSSUKAT77 (1/3)
JO-KIN’S THE HAIR STRIKES BACK– (0/1)
PARSIALAN LADY MADONNA– (0/1)
SPOOKIES HEARTOFGOLD BY TELLENMUSSUKAT– (0/4)
THUNDERCLAP ECHO OF THE DREAMS– (0/1)
ZYSS MISTER OLD FASHIONED LOVER BOY– (0/2)
ZYSS MISS CRAZY THING CALLED LOVE– (0/2)

Veteraanit

sijaNimi
1.Ch JO-KIN’S SECOND SEDUCTION12141211151276 (6/14)
2.Ch JO-KIN’S WAG THAT DUCKTAIL13131011141071 (6/17)
3.Ch CAMELLE CACAO BO BEANY1588116856 (6/8)
4.Ch JO-KIN’S UNWRITTEN HEART SONG87101641 (4/6)
5.Ch CAMELLE HOPE AND GLORY8668734 (5/5)
6.Ch FLY FLY HONKY TONK WOMAN8816 (2/2)

Kasvattajat

sijaNimikasvatit yht.pisteet yht.
1.JO-KIN’S101510101015324 (5/5)70+324 =394 (6/17)
2.SPOOKIES12861166151 (5/5)49+151=
200 (6/6)
3.TA MARIA10121 (5/5)10+121=131 (1/1)
4.CAMELLE1210109 (4/5)22+109=131 (2/2)

Pistetaulukon päivitys Ida Pecko (ida.pecko@gmail.com), jos huomaat virheitä tai puutteita.


NÄYTTELYTULOKSET 2022

26.3.2022 Kansainvälinen näyttely, Lahti (Lahti KV)
27.3.2022 Erikoisnäyttely Shih tzu r.y. Nurmijärvi
27.3.2022 Ryhmänäyttely, Joensuu (Joensuu RN 9 & 4/6)
3.4.2022 Kansainvälinen näyttely, Kajaani (Kainuu KV)
9.4.2022 Kansainvälinen näyttely, Vaasa (Vaasa KV)
10.4.2022 Ryhmänäyttely, Tornio (Tornio 9 & 2/4)
24.4.2022 Ryhmänäyttely, Polvijärvi (Polvijärvi 4 & 6 & 8 & 9)
24.4.2022 Ryhmänäyttely, Pello (Koronatuki Pello RN 5 & 2/9)
24.4.2022 Ryhmänäyttely, Kankaanpää (Kankaanpää LA 2 & 5 & SU 3 & 9)
30.4.2022 NORD-näyttely, Tampere (Werraton Wappu Tampere NORD)
30.4.2022 Pentunäyttely, Tampere (Tampere Puppy Dog Show)
30.4.2022 Ryhmänäyttely, Kurikka (Kurikka RN FCI 7 , 8 & 9)
1.5.2022 Pentunäyttely, Tampere (Tampere Puppy Dog Show)
1.5.2022 Kansainvälinen näyttely, Tampere (Werraton Wappu Tampere KV)
1.5.2022 Pentunäyttely, Lahti (Lahden pentunäyttely)
7.5.2022 NORD-näyttely, Oulu (Oulu NORD)
7.5.2022 Ryhmänäyttely, Mikkeli (Mikkeli 2 & 3 & 9)
8.5.2022 Ryhmänäyttely, Salo (Salo RN 1, 5, 9, 10)
14.5.2022 Ryhmänäyttely, Ruovesi (Ruovesi RN 1/8 & 7/9)
14.5.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Hamina (Hamina KR 2022)
14.5.2022 Pentunäyttely, Valkeakoski (Valkeakosken pentunäyttely)
21.5.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Rauma (Rauma Show)
21.5.2022 Ryhmänäyttely, Oulainen (Oulainen 5/8 & 7/9)
22.5.2022 Pentunäyttely, Helsinki (Helsinki pentunäyttely)
22.5.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Mynämäki (Wirmo Dog Show 2022)
26.5.2022 Ryhmänäyttely, Turku (Mynämäki/Turku RN 7/10 & 8/9)
26.5.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Kangasniemi (Kangasniemi KR)
26.5.2022 Pentunäyttely, Hausjärvi (Hausjärven pentunäyttely)
28.5.2022 Kansainvälinen näyttely, Kontiolahti (Suvi-Karelia KV 2022 feat Dagsmark)
28.5.2022 Pentunäyttely, Riihimäki
29.5.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Kontiolahti (Suvi-Karelia KR 2022 feat Dagsmark)
4.6.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Ylöjärvi (Ylöjärvi KR)
11.6.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Alavus (Miljoona Koira 2022)
11.6.2022 Ryhmänäyttely, Pöytyä (Pöytyä RN 3/9 & 5/10)
12.6.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Hämeenlinna (Hämeenlinna Kr)
12.6.2022 Kansainvälinen näyttely, Rovaniemi (Rovaniemi KV)
18.6.2022 Kansainvälinen näyttely, Kotka (Kotkan Ruusu 2022)
19.6.2022 Ryhmänäyttely, Haapajärvi (Haapajärvi FCI 5/8 & 7/9)
19.6.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Lappeenranta (Lappeenranta Dog Show)
2.7.2022 Kansainvälinen näyttely, Oulu (Oulu KV)
2.7.2022 Ryhmänäyttely, Asikkala (Asikkala RN 7 & 8 & 9)
2.7.2022 Ryhmänäyttely, Pieksämäki (Pieksämäki 3, 4, 5, 9)
3.7.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Orivesi (Pet No. 1 Show)
16.7.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Helsinki (Helsingin kesänäyttely 2022)
16.7.2022 Pentunäyttely, Tampere (Tampereen pentunäyttely)
17.7.2022 NORD-näyttely, Tornio (Tornio NORD)
17.7.2022 Pentunäyttely, Lahti (Lahti PN)
22.7.2022 Ryhmänäyttely, Kalajoki (Kalajoki Rn 1, 2, 5 & 9)
23.7.2022 NORD-näyttely, Kalajoki (Kalajoki NORD)
24.7.2022 Kansainvälinen näyttely, Kalajoki (Kalajoki INT)
30.7.2022 Kansainvälinen näyttely, Pori (Porin kansainvälinen näyttely)
30.7.2022 Ryhmänäyttely, Kannonkoski (Kannonkoski 5, 6, 8, 9)
31.7.2022 Ryhmänäyttely, Pihtipudas (Pihtipudas 1, 5, 6, 9)
31.7.2022 Pentunäyttely, Lahti (Lahti PN)
5.8.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Kuopio (Sawo Show 2022 – Kuopio KR 5.8)
6.8.2022 NORD-näyttely, Kuopio (Sawo Show 2022 – Kuopio NORD)
7.8.2022 Kansainvälinen näyttely, Kuopio (Sawo Show 2022- Kuopio KV 7.8)
7.8.2022 Ryhmänäyttely, Maalahti (Maalahti FCI 5/9 & 7/8)
13.8.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Turku (Elonäyttely 2022)
14.8.2022 Ryhmänäyttely, Ylöjärvi (Ylöjärvi 3, 4, 9)
14.8.2022 Ryhmänäyttely, Helsinki (Suomen Kääpiökoirat ry ER)
20.8.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Kouvola (Kouvola KR)
20.8.2022 Ryhmänäyttely, Harjavalta (Harjavalta 1, 9 & 2, 10)
21.8.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Heinola (Heinola KR)
27.8.2022 Kansainvälinen näyttely, Forssa (Forssa KV)
28.8.2022 Pentunäyttely, Kuopio (Kuopio PN)
3.9.2022 Ryhmänäyttely, Oulu (Oulu RN 3, 4, 9, 10)
3.9.2022 Ryhmänäyttely, Kihniö (Kihniö 2/6 & 7/9)
3.9.2022 Ryhmänäyttely, Hyvinkää (Hyvinkää FCI 2 & 9)
4.9.2022 NORD-näyttely, Helsinki (Vetcare Syysnäyttely)
4.9.2022 Pentunäyttely, Tampere (PentuKekrit 2022)
4.9.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Oulu (Koronatuki Oulu)
4.9.2022 Ryhmänäyttely, Joensuu (Joensuu 3, 4, 9, 10)
10.9.2022 Kaikkien rotujen näyttely (Porvoon koiranäyttely)
11.9.2022 Ryhmänäyttely, Jyväskylä (Jyväskylä 1 & 2 & 3 & 9)
17.9.2022 Kaikkien rotujen näyttely, Hyvinkää (Hyvinkää KR)
24.9.2022 Pentunäyttely, Kotka (Kotkan pentunäyttely)
24.9.2022 Kansainvälinen näyttely, Eckerö (Åland Dog Show 2022)
8.10.2022 Ryhmänäyttely, Hämeenlinna (Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9)
9.10.2022 Ryhmänäyttely, Hämeenlinna (Hämeenlinna FCI 2 & FCI 9)
9.10.2022 Club Show Shih Tzu r.y., Vaasa
23.10.2022 Kansainvälinen näyttely, Seinäjoki (Seinäjoki KV)
12.11.2022 NORD-näyttely, Jyväskylä (Jyväskylä Monster Dog Shows – NORD)
13.11.2022 Kansainvälinen näyttely, Jyväskylä (Jyväskylä Monster Dog Show – KV)
*
*
*
*
*

Aikuinen
*Sukupuolet kisaavat omissa kategorioissaan; vuoden shih tzuksi palkitaan se uros tai narttu, jolla on korkeampi kokonaispistemäärä
* kilpailee juniori- /nuorten- /avoin- /valio- tai veteraaniluokassa
* 6 parasta tulosta huomioidaan
* koira on suomalaisomistuksessa
* omistaja on Shih Tzu r.y.;n jäsen
* lisäpisteet koiramääristä, jotka kilpailevat juniori- /nuorten- / avoin- /valio- tai veteraaniluokassa alla olevan taulukon mukaisesti.
Lisäpisteet
6-10 koiraa 1
11-15 koiraa 2
16-20 koiraa 3
21-25 koiraa 4
26-30 koiraa 5
31-35 koiraa 6 jne.. 
Ryhmäsijoitusten lisäpisteet
RYP1 = 4p.
RYP2 = 3p.
RYP3 = 2p.
RYP4 = 1p.
BIS-sijoitusten lisäpisteet

BIS1 = 4 p.
BIS2 = 3p.
BIS3 = 2p.
BIS4 = 1p.
*Ryhmänäyttelyissä ei jaeta pisteitä BIS-sijasta
Pistetaulukko

Pentu 
* kilpailee pentuluokassa
* 6 parasta tulosta huomioidaan
* omistaja on Shih Tzu r.y.;n jäsen
* lisäpisteitä tulee pentuluokkaan osallistuneiden rodun edustajien lukumäärän mukainen määrä (esim. 5 pentua paikalla = 5 lisäpistettä)
*ROP-pentu 3 lisäpistettä ja VSP- pentu 2 lisäpistettä
Pistetaulukko
Vuoden juniori
*kilpailee junioriluokassa
*6 parasta tulosta huomioidaan
*omistaja on Shih Tzu r.y.:n jäsen
*lisäpisteitä tulee junioriluokkaan osallistuneiden rodun edustajien lukumäärän mukainen määrä (esim. 5 juniori paikalla = 5 lisäpistettä)
*pisteitä saavat vain ERI&SA:lla palkitut koirat
*ryhmäkilpailu tulokset jätetään huomioimatta
 Pistetaulukko
Veteraani 
* kilpailee veteraaniluokassa
* 6 parasta tulosta huomioidaan
* omistaja on Shih Tzu r.y.;n jäsen
* lisäpisteitä tulee veteraaniluokkaan osallistuneiden rodun edustajien lukumäärän mukainen määrä (esim. 5 veteraania paikalla = 5 lisäpistettä)
* pisteet lasketaan veteraaniluokan sijoitusten mukaan
* pisteitä saavat vain ERI&SA:lla palkitut
Lisäpisteet
BIS-Vet1 = 4p.
BIS-Vet2 = 3p.
BIS-Vet3 = 2p.
BIS-Vet 4 = 1p.
Pistetaulukko
Kasvattaja
* kilpailuun voi osallistua suomalainen shih tzu -kasvattaja, joka on Shih Tzu r.y.;n jäsen.
* kilpailuvuonna hänen tulee esittää vähintään yksi (1) kasvattajaryhmä virallisessa näyttelyssä. 
*6 parasta tulosta huomioidaan
* mukaan lasketaan enintään viiden (5) Suomessa asuvan kasvatin tulos. Pisteet lasketaan Vuoden Shih Tzu -kilpailun pistetaulukon mukaan (aikuiset).
*pisteet jaetaan vain neljälle sijoittuneille, jotka on palkittu kunniapalkinnolla
Pistetaulukko